TOKAT'LI STK 'LAR
Cemal KUTLU
kutlu.cemal@gmail.com
TOKAT'I TANIMAK VE TANITMAK! (2)
27/07/2019

Hani ! "Her Tokatlının Mutlaka Söyleyecek SÖZÜ İle Yanlışa karşı, Doğrunun, Kötüye Karşı, İyinin Ve Güzelin Yanında Olacak ÖZÜ Vardır." YA... Sizi de BEKLERİZ...

TANITIM  MERKEZİ(TTM) olarak, TOKAT ve TOKATLILAR için muhatabız, söz hakkımızı kullanıyoruz !

Geleneksel olarak kutladığımız anma ve kutlama günlerinin, festivaller vb. etkinliklerin kısacası TOKAT ve TOKATLILARIN tanıtımının TOKATLA ilgili tüm kişi ve kuruluşların temsilcilerinden oluşan tek merkezden kontrol edildiğinde,  bu güç birliğinin TOKAT için akacak kaynakların doğru ve etkili kullanımının yolunu açacağına inanıyoruz.

Bir an için düşünelim; TOKAT dışındaki TOKAT ve TOKATLILARIN, TOKAT için kullanacakları maddi ve manevi birikimlerinin proje bazlı çalışmalarla tek merkezden koordine edildiğini, inanıyoruz ki şimdiye kadar yapılanın çok daha fazlası daha kısa zamanda  yapılacaktır.

TANITIM  MERKEZİ(TTM) olarak, TOKAT ve TOKATLILAR için buna yürekten inanıyor, söz hakkımızı kullanıyoruz!

TANITIM  MERKEZİ(TTM) olarak, TOKAT ve TOKATLILARA rağmen kararlar alanların bu “mutlak” iktidarlarını sarsmak için bir araya geldik.

Son 30 yılda,  TOKAT ve TOKATLILAR adına yurtiçi ve yurtdışında kısaca TOKAT dışında kurulmuş STK ‘ lar  ne acıdır ki; gerek  üst düzey bürokratlar gerekse siyaset adamlarınca sadece altlama tahtası olarak kullanılmıştır.

Gönül isterdi ki diğer illerin STK ’larının olduğu gibi TOKAT STK ’larınında en azından bina ihtiyaçları karşılanmış, yurt, eğitim kurumu vb. faaliyetleri desteklenmiş, gelir-gider dengesi kurulmuş, kısacası sadece üye aidatları ile ayakta kalmaktan kurtarılmış olsaydılar.

TANITIM  MERKEZİ(TTM) olarak, TOKAT ve TOKATLILAR için bunun çaresini bulacağımıza yürekten inanıyor, söz hakkımızı kullanıyoruz!

TOKAT derneklerinin gittikçe TOKAT merkezlilikten uzaklaşması, daha çok daraltılmış politik kaygılarla hareket eder hale gelmesi ve böylelikle “TOKATLISIZ - TOKAT derneği, vakfı, federasyonu, konfederasyonu vb.” oluşu TOKATLILARI bölmüş ve başka bir TOKAT derneği vb. fikrine yöneltmiştir. TOKAT ’ın direkt olarak yaşadığı somut sorunların “çözümü” doğrultusunda “TOKATLI STK’LARLA” birlikte hareket etmek, ortak özelliği TOKATLI olmak, çatısı TOKAT olanların buluşma zemini olmak, TOKAT içinde-dışındaki kişi ve kuruluşlarla diyalog içinde çalışmak ilkeleriyle kuruldu TANITIM  MERKEZİ(TTM).

(17 Aralık 2015-Ankara  www.tokattanitimmerkezi.com)
1078 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

TOSİAD 5.OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI... - 20/04/2022
TOSİAD-Tokatlı Sanayici ve İş Adamları Derneği 5. OLAĞAN GENEL KURULUNU YAPTIK… TOSİAD-Tokatlı Sanayici ve İş Adamları Derneği Genel Merkezimiz 5. Olağan genel kurulunu 30.01.2022 Pazar günü saat 14-18 arası Ankara-Gür Kent Hotel de gerçekleştirdik.
DAVRANIŞSAL BAĞIMLILIK... - 18/09/2021
Bağımlılık denildiğinde sigara, alkol ve çeşitli maddelere olan bağımlılık akla gelir. Oysa hayatımızda edindiğimiz pek çok davranışın da bağımlılığı vardır.
“Süper Akıllı Toplum”... - 05/07/2021
İnsanlığın gelişiminin tarih boyunca farklı aşamalardan geçtiği görülmektedir. İnsanlık tarihinin başlarında insanlar en temel ihtiyaçlarından biri olan beslenme ihtiyacını avcılıkla gidermişlerdir.
Şimdi Önlem Zamanı! - 17/05/2021
İkinci yılında da Covid-19 Salgını(Pandemi) devam ediyor ve birçok şirket likidite sorunları yaşıyor ve hatta bazıları ya iflas etti ya da iflasla tehdit ediliyor.
İŞ İNSANI OLMAK KOLAY YA “İNSAN OLMAK.”? - 22/02/2021
Pandeminin(Covid-19) tüm varyantlarıyla en ağır şartlarda devam ettiği dünyamızda acılarla dolu bir yıldan uzun süre geçti. Ve ne kadar sürer kimse bilmiyor…
Ey "HIRSIZLAR"... - 23/01/2021
7 Bölge 4 Mevsim Cennet Ülkemiz TÜRKİYE 'de Toprağımızın üstü altından daha değerlidir...
TOSİAD Ve VİCDAN BORCU... - 04/02/2020
Merhaba! Sevgi ve Saygıdeğer Tokat Ve Türkiye Sevdalıları… Eminim ki hepiniz; “Dil Birliği, El Birliği Ve Tokat’ın Dirliği İçin Varız” diyerek bu bülteni elinize aldınız ve okuyarak bu sayfaya da hoş geldiniz, şeref verdiniz…
TOKAT'I TANIMAK VE TANITMAK! (4) - 03/10/2019
TOKAT TANITIM MERKEZİ(TTM) ve Evrenin düzeni inançlara göre değişmez... İnsanlar hangi dine inanırlarsa inansınlar, ister Müslüman, ister Yahudi, ister Hıristiyan, ister Budist, ister Mecusi olsunlar. Yahut bunlardan hiç birine inanmasınlar...
TOKAT'I TANIMAK VE TANITMAK! (3) - 03/09/2019
TOKAT TANITIM MERKEZİ(TTM) ise bambaşka bir “TOKAT” bakışıdır…
 Devamı