TOKAT'LI STK 'LAR
Cemal KUTLU
kutlu.cemal@gmail.com
Ey "HIRSIZLAR"...
23/01/2021

 Tosiad 

Merhaba Sevgi ve Saygıdeğer;

Tokat ve Türkiye sevdalısı Sayın başkanlarım ve sizlere destek olan kıymetli hemşerilerim.

Sizlere 7 bölge 4 mevsim cennet ülkemizin başkenti Ankara’dan sesleniyorum.

Yeşil Reşadiye nüfusuna kayıtlı ama yarım yüzyıldır da Gurbette yaşayan hemşeriniz Cemal Kutlu olarak; REŞADİYE DOĞA SAVUNUCULARI organizasyonuna öncülük edenlere ve kişisel ve kurumsal beklenti içinde olmadan destek verenlere özellikle de Tempo TV kadrosuna da teşekkür ederim.

Konu bölge genelinde; Taşova, Erbaa, Niksar, Reşadiye ve Turhal’da siyanürle altın arama projeleriyle geri dönülmez olan Doğa tahribatlarına, anayasal çerçeve de karşı durmak, ülkemiz ve kaynaklarına sahip çıkmaktır.

Konuya böyle baktığımızda ise; anlaşılan o ki ülkemizin üstündeki kaynaklar tükenmiş ya da yok olmuş olmalı ki yer altındakilere saldırılar başlamış, hem de 7 bölge 4 mevsim cennet ülkemizin her yerinde.

Durum bu olunca da doğaldır ki sıra “Kelkit vadisi” paydaşları; Tokat, Amasya, Samsun, Sivas ve Ordu illeri coğrafyasına gelecekti ve gelmiştir de.

İlçemiz Reşadiye’de; Kuyucak, Yağşiyan, Demircili, Baydarlı ve Konak Köylerimizi, Ordu İli Mesudiye İlçesinde; Derebaşı, Birebir, Mahmudiye, Güzle ve Abdili Köylerini, Gölköy ilçesinde; Çatak, Çetilli köylerini olumsuz etkileyecektir. Düşek ve Uzunbara yaylalarını, 5 asırdır pazar kurulan Selimhan/Selemen Yaylasını yok edecektir. Delice Deresi ve Ordu Bolaman Çayı’nın da çıkış noktasında olan IV. Grup maden arama projesine karşı kurulan REŞADİYE DOĞA SAVUNUCULARI ve diğer paydaşlarının yanında omuz omuza durmak her şeyden önce sorumlu bir yurttaşlık ve insanlık görevidir.

İstanbul- Ankara- İzmir ve Bursa; bu dört ilde, Tokat ilimizin şimdiki nüfusunun yanılmıyorsam en az iki katı hemşerimiz yaşamakta ve söz konu bu illerde, kabaca toplasak belki bini geçen STK’lar bulunmakta.

O ZAMAN NE YAPMALIYIZ Kİ SONUÇ ALALIM?

Konunun bilimsel ve hukuksal çalışmasını yapacak uzmanların hazırlayacağı raporlar üzerinde hiç ayrımsız, SADECE DOĞA VE TÜRKİYE SEVDALILARI olarak “Dil Birliği” yapar, GURBET ’teki ve SILA ’daki hemşerilerimiz ile de “El Birliği” yaparak ilimiz, ilçemiz ve yöremiz için “bizde VARIZ” demeliyiz.

Çünkü, ancak o zaman; Toprağımızın üstünün altından daha değerli olduğunu da bilmeyenlere öğretir ve o kutsal toprağın altında huzur içinde yatarız.

Hepinize; çalışmalarınızda başarı, sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyorum.

Sevgi ve Saygılarımla,

Cemal KUTLU

Genel Başkan

TOSİAD- Tokatlı Sanayici ve İş Adamları Derneği

Ankara Tokatlılar Platformu Başkan Yardımcısı946 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

SÜPER YAŞLILIK*** - 17/11/2023
Bazı yaşlı insanlar ilerleyen yaşlarına rağmen bilişsel olarak “genç” kalmaya devam edebiliyor. Süper yaşlılık olarak isimlendirilen bu olgu neden kaynaklanıyor?
ÖNEMLİ DUYURU... - 13/09/2023
Sevgi ve Saygıdeğer TOSİAD Üyelerimiz, Kıymetli Tokatlı hemşerilerim, 1970 yılından itibaren Gurbet’e çıkmış içinizden biriyim. Yani Gurbetçi..!!! Bildiğiniz gibi bu hayatta her şey ihtiyaçtan doğar…
Şimdi Önlem Zamanı! - 17/05/2021
İkinci yılında da Covid-19 Salgını(Pandemi) devam ediyor ve birçok şirket likidite sorunları yaşıyor ve hatta bazıları ya iflas etti ya da iflasla tehdit ediliyor.
İŞ İNSANI OLMAK KOLAY YA “İNSAN OLMAK.”? - 22/02/2021
Pandeminin(Covid-19) tüm varyantlarıyla en ağır şartlarda devam ettiği dünyamızda acılarla dolu bir yıldan uzun süre geçti. Ve ne kadar sürer kimse bilmiyor…
TOSİAD Ve VİCDAN BORCU... - 04/02/2020
Merhaba! Sevgi ve Saygıdeğer Tokat Ve Türkiye Sevdalıları… Eminim ki hepiniz; “Dil Birliği, El Birliği Ve Tokat’ın Dirliği İçin Varız” diyerek bu bülteni elinize aldınız ve okuyarak bu sayfaya da hoş geldiniz, şeref verdiniz…
TOKAT'I TANIMAK VE TANITMAK! (4) - 03/10/2019
TOKAT TANITIM MERKEZİ(TTM) ve Evrenin düzeni inançlara göre değişmez... İnsanlar hangi dine inanırlarsa inansınlar, ister Müslüman, ister Yahudi, ister Hıristiyan, ister Budist, ister Mecusi olsunlar. Yahut bunlardan hiç birine inanmasınlar...
TOKAT'I TANIMAK VE TANITMAK! (3) - 03/09/2019
TOKAT TANITIM MERKEZİ(TTM) ise bambaşka bir “TOKAT” bakışıdır…
TOKAT'I TANIMAK VE TANITMAK! (2) - 27/07/2019
Hani ! "Her Tokatlının Mutlaka Söyleyecek SÖZÜ İle Yanlışa karşı, Doğrunun, Kötüye Karşı, İyinin Ve Güzelin Yanında Olacak ÖZÜ Vardır." YA... Sizi de BEKLERİZ... TANITIM MERKEZİ(TTM) olarak, TOKAT ve TOKATLILAR için muhatabız, söz hakkımızı...
TOKAT’I TANIMAK Ve TANITMAK ! (1) - 17/07/2019
Hani ! "Her Tokatlının Mutlaka Söyleyecek SÖZÜ İle Yanlışa karşı, Doğrunun, Kötüye Karşı, İyinin Ve Güzelin Yanında Olacak ÖZÜ Vardır." YA... Sizi de BEKLERİZ...
 Devamı