TOKAT'LI STK 'LAR
TOSİAD 10.YILI KUTLU OLSUN....

TOSİAD 10.Yıl…

Merhaba!

Sevgi ve Saygıdeğer Tokat Ve Türkiye Sevdalıları…

TOSİAD, dünya yolculuğunda sahip oldukları tüm zenginliklerini TOKAT gibi en yakın çevresinden başlayarak tüm insanlıkla paylaşmaya gönüllü bir grup TOKAT Ve TÜRKİYE sevdalısı tarafından 12 Şubat 2010 tarihinde kuruldu ve 12 Şubat 2020 tarihinde derneğimizin 10. Yılını coşkuyla kutlamanın heyecanı içindeyiz.

Derneğimiz amacı; Tokat ’lı Sanayici Ve İşadamları öncülüğünde, TOKAT mensuplarını gönüllülük ve medeniyet bilinci temelinde buluşturarak, onların önderlik ve yöneticilik yeteneklerinin gelişmesine katkıda bulunmak ve gelişmiş yeteneklerini öncelikle TOKAT ve çevresi için kullanmaya özendirmektir.

Genel merkezi Ankara’da olan derneğimiz; Tokat, İstanbul ve İzmir şubeleriyle birlikte, yurtiçi-yurtdışındaki Tokatlı sanayici ve iş insanlarının gücünü Tokat çatısı altında toplayarak ilimizin her yönüyle kalkınmasına, tanınmasına katkı sunmak istemektedir.

Yönetim Kurulumuz; TOKAT çatısı altında yapılacak her çalışmanın tüm paydaşlarının katılımıyla daha verimli, daha kaliteli olacağı ve Tokat ailesinin paydaşları olan valilik, kaymakamlıklar, üniversiteler, eğitim kurumları, yerel yönetimler, meslek odaları, özel sektör, basın-yayın kuruluşları, siyasi partiler ve samimi Tokatlı STK ’ların desteğiyle mutlaka başarıya ulaşacağına inanmaktadır.

İlimiz TOKAT, Gurbet’e; Ankara, İzmir, Bursa ve İstanbul’a en çok göç veren iller arasında ön sıralarda yer almaktadır. İlimiz ve ülkemize çok faydalı sonuçlar ortaya koyacağına inandığımız tüm çalışmalarda “Dil Birliği, El Birliği ve Tokat Dirliği İçin Varız.”  Ve de var olacağız… Adımız “Cemal - Kemal ya da Ayşe - Fatma” olsa da soyadımız Tokat’tır.

Bu inançla çalışmalarımıza vereceğiniz maddi ve manevi desteğin önemi çok büyüktür ve sizlerin; gelecek nesiller tarafından şükran ve minnetle anılmanızı sağlayacaktır.   Nice yıllara TOSİAD…

 

Cemal KUTLU

TOSİAD Genel Başkanı

“Dil Birliği, El Birliği ve Tokat Dirliği İçin Varız.”

  
1398 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın